Rozhovor pre mojeKysuce.sk

Server mojeKysuce.sk s nami urobil rozhovor pri príležitosti otvorenia novej sezóny.


Najväčšie záhradníctvo na Slovensku EKOFIT otvorilo svoje brány

Len pár kilometrov od Žiliny sa nachádza záhradníctvo, ktoré je najväčšie na Slovensku. Keďže pre záhradkárov sezóna práve začína, rozhodli sme sa ho navštíviť.

Dňa 30.3. sme sa po dvoch týždňoch neistoty a čakania dočkali pozitívnej zmeny v podobe zmeny opatrení proti šíreniu koronavírusu Covid 19. Na Slovensku sa tak okrem napríklad predajní bicyklov, advokátskych kancelárií a podobne mohli otvoriť svoje brány aj záhradníctva. Plánovanú návštevu do záhradníctva v Poľsku sme museli odložiť, pretože sa nám nechce sedieť 14 dní v karanténe. Nakoniec sme boli veľmi milo prekvapení, keď sme sa vybrali preveriť situáciu do jedného záhradníctva na Slovensku. Podarilo sa nám navštíviť najväčšie záhradníctvo na Slovensku Ekofit, ktoré je neďaleko Žiliny.

O systéme predaja, ale aj o ponúkanom sortimente sme sa porozprávali s jeho majiteľom Petrom Ušákom.

Ako vnímate znovuotvorenie záhradníctiev?

Som veľmi rád že sa to podarilo a vláda SR dospela k názoru že otvorenie takéhoto typu prevádzky je podstatne menej rizikovejšie ako návšteva obchodu s potravinami či lekárne. Navyše toto podľa mňa správne rozhodnutie prišlo v správny čas ktorý je ideálny na výsadbu ovocných stromčekov a kríčkov. Zároveň sa pomaly začína aj sezóna výsadby okrasných rastlín. Podľa môjho názoru pokiaľ sú momentálne ľudia doma tak ich poteší práca v záhrade. Podľa mojej dlhoročnej skúsenosti práca v záhrade a s prírodou ako takou prináša nielen ten odporúčaný pohyb na čerstvom vzduchu ale aj pohodlie na duši čo je v týchto časoch tiež veľmi dôležité. Navyše máme v ponuke sadenice ovocných stromčekov a kríčkov z ktorých už viaceré prinesú svoju prvú úrodu tohto roku takže dúfam, že potešenie z návštevy nášho záhradníctva bude viacnásobné.

Prečítajte si celý rozhovor >>


Článok v infoletáku Kauflandu

ekofit zahradnictvo trnava bratislava zilina clanok 1ekofit zahradnictvo trnava bratislava zilina clanok 2